İstiridye Mantarı Tohumu (Miseli) İthal Misel Natura Mycelium

* NATURA K17 türü birinci flaşta maksimum verim alınacak şekilde tasarlanmıştır. 1.flaşta tüm verimin yaklaşık olarak %80 kadarı alınabilmektedir.

* İlk flaş verim ortalaması % 22-26 civarında olup, 2. Flaşın sonuna kadar beklenildiğinde toplam verim %30’ların üzerine çıkabilmektedir.

* Bu miselin ticari olarak tercih edilmesinin, en büyük sebebi ilk iki flaşta alınan yüksek verimden dolayı üçüncü flaşı beklemeye gerek olmamasıdır ki, bu da yıl içerisinde daha çok ekim yapma imkanı sunar.

* Mantar organlarında hemen hemen hiç bakteri barındırmaz. Zamanında toplandığında spor oranı diğer misellere göre daha azdır.

* Mantarları, kat kat, etli, dolgundur ve ticari değeri yüksektir.

* Mantarları, paketlenmeye uygun ideal büyüklüktedir.

* NATURA  Yeni nesil bir miseldir.

* 10 derece ile 24 derece arasında geniş bir sıcaklık aralığında mantar verme özelliğine sahip misel türleri mevcuttur.

* Pin döneminde nem %85 civarında olmalıdır.

* Misel kullanım oranı % 2,5-3 olarak önerilir.

* Agresif yapısı sayesinde sarımını kısa sürede tamamlar. (yaklaşık olarak

8-12 gün). Bu yönü ile piyasadaki pek çok miselden daha üstündür. Kısa sarım zamanı ile misel, olası zararlı ve istenmeyen mikroorganizmaların önüne geçerek, üremelerine ve çoğalmalarına olanak vermez. Misel-zararlı mikroorganizma savaşında kazanan misel olur.

 

Firmamız, Ukrayna’nın misel devi  üreticileri ile  işbirliğine giderek,  başta K17 olmak üzere NHK35, TR90, TR24  TR10, NK RİOS, SuperGiza gibi türlerin üretildiği tüm misel çeşitlerinin Türkiye  de satışı ve dağıtımı firmamız tarafından  2015 yılı itibari ile yapılmaktadır.

Bizler de üretici olduğumuz için istiridye mantarı üretiminin sorunlarını  bilmekteyiz ve miselin gücünün bu işte çok önemli bir faktör olduğununun bilincindeyiz. NATURA firması, hızlı ve güçlü misel konusunda uzman bilim insanlarından oluşan bir ekibe sahiptir.

Bundan böyle firmamız NATURA MYCELİUM markası ile sizlerin ihtiyacını karşılayacak olan tüm misel türlerinin yurtdışın'dan Türkiye’ye yapılacak olan sevkiyatı başta olamak üzere, tesislerimizde depolanması ve sizlere ulaştırılmasına kadar olan süreçte soğuk zincirin kırılmadan devam ettirilmesini sağlamayı birinci görev kabul etmiştir.

 

 

Natura Mycelium Mantar
Natura Mycelium Mantar